Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Giriş yap

 

Anal Seks Güvenli mi?

  • Street: istanbul
  • City: İstanbul
  • İlan Tarihi: Haziran 9, 2022 11:09 am
  • İlan Bitiş: Bu ilanin süresi doldu
eskort istanbul (11)
Anal Seks Güvenli mi? - Resim1

Açıklama

İstatistiklere göre, erkeklerle cinsel ilişkiye giren erkeklerin %90’ı ve cinsel olarak aktif kadınların yaklaşık %5’i anal ilişkiyi denemektedir.

Anal bölge, seks sırasında etkilenebilecek bir dizi hassas sinir ucuna sahip olduğundan, anal seks yüksek sağlık risklerine sahiptir.

Bu nedenle, birkaç kişi için anal seks zevkli olabilir, ancak dezavantajları vardır ve sağlık sorunlarına yol açabilir.

Anal seks ile ilgili sağlık riskleri nelerdir?

Anal seks, en riskli cinsel aktivite türlerinden biri olarak kabul edilir, çünkü :

  1. Bunun ana nedenlerinden biri, anal bölgenin vajinal bölge gibi doğal kayganlaştırıcı üretmemesidir. Penetrasyon anal dokuya zarar verebilir ve yırtabilir, bu da bakterileri ve diğer virüsleri kan dolaşımınıza girmek için çekebilir. Bu, cinsel yolla bulaşan hastalıkların kolay yayılmasına yol açabilir. Araştırmalar, anal seks yoluyla HIV bulaşma riskinin 30 kat daha fazla olduğunu gösteriyor.
  2. Ayrıca anüsün duvarlarının altında yatan doku, dışarıdaki anüsün duvarları kadar düzgün korunmaz. Anal bölge etrafındaki dış doku ölü hücreler tarafından korunur, bu nedenle enfeksiyona daha az eğilimlidir. Anal seks, dokuları daha savunmasız bırakır.
  3. Anüsün işlevi dışkıyı tutmaktır, bu nedenle anal sfinkterler olarak bilinen ve dışkıyı serbest bırakmak için sıkışan halka benzeri kaslardan yapılmıştır. Düzenli anal seks bu kasları gevşeterek tuvalete gitmeden önce kendinizi tutmanızı zorlaştırabilir.
  4. Anüs dışkıyı tuttuğu için bakterilerle dolu bir bölgedir. Bu nedenle, siz veya partnerinizde cinsel yolla bulaşan bir hastalığınız olmasa bile bakteri partnerinize bulaşabilir. Anal seksten sonra vajinal sekse kendinizi kaptırırsanız, vajinal enfeksiyonlara veya İYE’lere de yol açabilir.

Etiket yok

1282 gösterim, 1 gün

  

İlan ID: 16062a1d45664804

Sorun bildir

İsteğiniz işlenirken, lütfen bekleyin....

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.